Kdy bylinky zaberou?
Je možné zpoždění menstruace?
Mohu pít bylinky v ranném těhotenství?

A: Chci se zeptat, zda-li užívání cca 14 dní čaje na otěhotnění, může způsobit zpoždění menstruace. A.

J: Příčin může být několik, je možné, že to způsobila bylinková směs, ale pravděpodobnější je, že se jedná o stresovou reakci těla - pokud jste v procesu přípravy na IVF, je to pro Vás velká psychická zátěž a zpoždění nebývá výjimkou. Nezbývá Vám, než vyčkat, až se menstruace dostaví. Držím palce, ať vše dopadne na 1 a jste v klidu.
Není možné, že jste otěhotněla? Mojí kamarádce se to stalo 2x. Poprvé zjistila těhotenství po dvouletém snažení, měli již doma vyzvednuté léky na IVF a měla začít chodit stimulovat - chlapeček :). Podruhé po čtyřech letech zjistila těhotenství ve chvíli, kdy jim poslali sms z lékárny, že jsou léky připraveny. Takže u ní se šlo jednoznačně o psychický blok.
Podporu a spoustu rad získáte na diskuzi http://www.rodina.cz/diskuse250.htm.

A: Dnes jsem našla slaboulinkou čárku (cca 5min po limitu) na testu. MS se mi nikdy nezpozdila, tak doufám, že budu mít takové štěstí, jako Vaše kamarádka (léky už mám také doma). Ve stresu jsem kvůli IVF nebyla, takže jsem to spíše přikládala bylinkám. Ale nikde jsem na netu nenašla, že by způsobovaly zpoždění MS. Myslíte, že mám čaj teď vynechat a vyčkat, co se z toho vyklube?

A: Dobré ráno :-),

vůbec nechápu, proč Vám píši, ale možná za to opravdu vděčím Vám a Vašemu čaji....foto viz. příloha :-). Dnes jsem byla na krvi, léky na stimulaci budu vracet a budu věřit, že po tom všem, čím jsem si prošla bude už jen dobře.
V pátek jsem přestala pít čajík...nevím, jestli pokračovat nebo ne. Prosím poraďte :-).

J: Hrozně moc Vám držím palce!!!! úplně mi to vehnalo slzy do očí :))) čaj snižte na poloviční dávku, pijte jen ráno, jakmile budete mít těhotenství potvrzeno z utz, vysaďte úplně, jen pro jistotu, tato směs neobsahuje kontryhel, takže by měla být bezpečná.
Budu moc ráda, když se mi ozvete, až budete vědět více.

Přeji hezký den a sílící //, Jana